Wiadomości

WSKAZÓWKI DLA WOLONTARIUSZY WOŚP

Data publikacji 01.02.2014

12
stycznia 2014 roku, po raz kolejny odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry
Świątecznej Pomocy, który połączony będzie ze zbiórką pieniędzy przeznaczonych
na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i ...

12 stycznia 2014 roku, po raz kolejny odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który połączony będzie ze zbiórką pieniędzy przeznaczonych na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W tym dniu na ulicach powiatu mogileńskiego kwestować będzie kilkuset wolontariuszy. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą dodatkowe patrole policyjne.

Mając na względzie uniknięcie zagrożeń w trakcie zbiórki na rzecz WOŚP, policjanci przypominają:  

  1. Pieniądze możemy zbierać do puszek tylko i wyłącznie 12 stycznia 2014 roku.
  1. Każdy z wolontariuszy musi być wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem, numerem zbiórki, hologramem potwierdzającym oryginalność identyfikatora, który musi być wypisany czytelnie, także czytelne powinno być zdjęcie wolontariusza. Każdy identyfikator musi być zalaminowany. Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu.
  1. Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
  1. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod  wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką prosimy o kontakt z Policją.


Kilka porad dotyczących bezpieczeństwa wolontariuszy:

  1. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej! Najmłodsi powinni kwestować w towarzystwie osób dorosłych.
  1. Zapamiętajcie najważniejsze telefony alarmowe, które są bezpłatne:

- Policja 112 lub 997
- Pogotowie Ratunkowe 999
- Straż Pożarna 998 

  1. Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

     - przy głównych ulicach, w miejscach objętych monitoringiem,
 
- o ile będziecie kwestować po zmroku róbcie to w miejscach oświetlonych,
     - miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych,
   - unikajcie ciemnych uliczek, mało uczęszczanych okolic, parków i podejrzanie wyglądających osób.   

  1. Nie dzwonimy i nie chodzimy po domach. Zbiórka prowadzona jest tylko na ulicach miast, wsi oraz miejscach imprez towarzyszących.
  1. Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich. Jeżeli będziecie czuli, że ktoś za Wami idzie, obserwuje, powiadomcie o tym napotkanych przechodniów a następnie szybko policjantów. W sytuacjach szczególnych można poprosić policjantów o przewiezienie radiowozem do sztabu.
  1. W razie napadu najważniejsze jest Wasze zdrowie i życie. Nie brońcie za wszelką cenę puszki z pieniędzmi. Jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji (czego oczywiście nikomu nie życzymy) starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania przestępcy i powiadomcie szybko Policję.


Wolontariuszom życzymy bezpiecznego kwestowania i pełnych puszek.

Powrót na górę strony