Wiadomości

„Wiosna na sportowo” w mogileńskim parku

Od 15 maja do 15 czerwca 2026 roku każdy może połączyć aktywność fizyczną z pomocą potrzebującym, biorąc udział w charytatywnej akcji „Wiosna na sportowo”. Organizatorzy zachęcają do wspólnego biegania, nordic walking, spaceru, pływania, jazdy rowerem, rolkami, hulajnogą, deskorolką i innymi pojazdami napędzanymi siłą mięśni. Mogileńscy policjanci i pracownicy komendy również włączyli się do akcji i tym samym zachęcali do promowania zdrowego stylu życia.

„Wiosna na sportowo” to wirtualna akcja charytatywna organizowana przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, Wydział prezydialny Gabinetu KGP oraz Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. Sportu w Policji.

Do akcji czynnie włączyli się policjanci i pracownicy mogileńskiej komendy, którzy na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Mogilnie kom. Pawłem Kazubowskim i Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie mł. insp. Jackiem Klemensem w Parku Miejskim w Mogilnie promowali aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.

Celem inicjatywy była nie tylko promocja aktywnego spędzania czasu i integracja środowiska policyjnego, ale przede wszystkim wsparcie działalności Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz osób objętych jej pomocą.

Film wiosna_na_sportowo.mp4

Pobierz plik wiosna_na_sportowo.mp4 (format mp4 - rozmiar 21.63 MB)

Powrót na górę strony