Policja i Straż Leśna wspólnie dbają o bezpieczeństwo
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie oraz strażnicy leśni prowadzą kontrole w rejonie lasów w powiecie mogileńskim. Wspólne patrole mają między innymi zapobiec kradzieżom drewna, nielegalnej wycince drzew, a także podejmowaniu działań w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach w rejonie tych obszarów.
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie oraz funkcjonariusze Straży Leśnej już od kilku lat wspólnie patrolują teren podlegający nadleśnictwu w Gołąbkach. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem. Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo i szkodnictwo leśne, czy pożary. W czasie wspólnych służb mundurowi zwracają szczególną uwagę na osoby, które nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Policjanci przypominają, że lasy nie są miejscem do szybkiej jazdy. Tego typu zachowania mogą stanowić zagrożenie dla spacerowiczów, rowerzystów, a także rodzin z dziećmi korzystających z terenów rekreacyjnych.