Wiadomości

Tymczasowy areszt za podpalenie

Data publikacji 28.03.2024

Mogileńscy policjanci ustalili i zatrzymali 26-latka, który po wybiciu okna piwnicy w budynku wielorodzinnym wlał do wnętrza substancję łatwopalną i ją podpalił. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

W minioną sobotę (23.03.2024) krótko po północy mogileńskie służby zostały zaalarmowane o pożarze budynku wielorodzinnego w miejscowości Kwieciszewo. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że sprawca po wybiciu okna piwnicy wlał do wnętrza substancję łatwopalną, którą następnie podpalił. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Po zakończonej akcji gaśniczej wszyscy wrócili do swoich mieszkań.

Szybkie działania policjantów doprowadziły do zatrzymania 26-letniego podpalacza. Zgromadzony materiał pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu. Sąd Rejonowy w Mogilnie na wniosek prokuratora zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z art. 163§ 1 KK -  „Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

Powrót na górę strony