Wiadomości

Zarzuty i tymczasowy areszt dla sprawców rozboju

Data publikacji 30.01.2024

Sąd Rejonowy w Mogilnie zastosował tymczasowy areszt wobec 43-letniego mężczyzny i 55-letniej kobiety, którzy wspólnie dokonali rozboju na 86-letniej kobiecie. Sprawcy wyrwali jej siłą telefon komórkowy o wartości 600 złotych. Za popełniony czyn grozi im wieloletnie więzienie.

W miniony piątek (26.01.2024) po godzinie 14:00 mogileńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść na ulicy Plac Wolności. Jak ustalili funkcjonariusze, 43-letni mężczyzna i jego 55-letnia partnerka szarpiąc 86-latkę za ręce i odzież, wyrwali jej telefon komórkowy o wartości 600 złotych, po czym oboje zbiegli.  

Policjanci od razu przystąpili do poszukiwań, w wyniku których już po kilkunastu minutach zatrzymali sprawców oraz odzyskali skradzione mienie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Mogilnie. Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Zgodnie z kodeksem karnym: „Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 15”.

Powrót na górę strony