Wiadomości

O odpowiedzialności prawnej nieletnich i nie tylko

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci prewencji spotkali się z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Strzelnie. Młodzież wysłuchała z uwagą pogadanki na temat zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu, a także odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny niezgodne z prawem.

Jakie zagrożenia czyhają w Internecie? Jak ich unikać? Co się kryje pod określeniem „cyberprzemoc”? To tylko niektóre zagadnienia poruszane przez policjantów prewencji w trakcie pogadanki z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Strzelnie. Mundurowi przedstawili zagrożenia płynące z niewłaściwego korzystania z Internetu m.in. dotyczące ochrony wizerunku w sieci. Ponadto omówili tematykę związaną z właściwym zabezpieczaniem swoich kont do portali społecznościowych i pocztowych przed włamaniem. Przy okazji poruszyli problem cyberprzemocy i konsekwencji prawnych dla sprawców tego typu zachowań. Wychowankowie dowiedzieli się co grozi za nielegalne ściąganie plików z Internetu oraz umieszczanie obraźliwych informacji w sieci.

W dalszej części policjanci przekazali młodzieży najważniejsze informacje związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich w przypadku konfliktu z prawem.

Powrót na górę strony