Wiadomości

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

W najbliższą niedzielę, 19 listopada 2023 obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W tym dniu pamiętamy o tych, którzy stracili życie na drogach oraz tych wszystkich, którzy zostali dotknięci tragedią wypadków.

W najbliższą niedzielę policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie będą prowadzili działania prewencyjne na terenie powiatu mogileńskiego.   

Ten dzień jest po to, aby uczcić pamięć wszystkich ofiar wypadków, ale jest też po to, aby pokazać nam, użytkownikom dróg, że nasze decyzje, które na co dzień podejmujemy na drodze, mogą zmienić nasze życie i życie innych już na zawsze. Musimy zdać sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nas ciąży, kiedy wsiadamy do samochodu, że ten cud techniki, którym się poruszamy, w niewłaściwych rękach może stać się „narzędziem zbrodni”.

Przy tej okazji apelujemy do użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, o to, aby wyruszali w podróż ze świadomością, że nie są sami na drodze, że to od nich zależy bezpieczeństwo zarówno ich samych, jak też innych użytkowników dróg.

 

Powrót na górę strony