Wiadomości

Światowy Dzień Seniora

Obchodzony w miniony wtorek 14 listopada Światowy Dzień Seniora, był doskonałą okazją, aby przypomnieć o tym, jak ważna jest czujność i dbałość o swoje bezpieczeństwo. W tym celu policjantka prewencji udała się do mogileńskiej biblioteki, aby zwrócić uwagę seniorom na czyhające na nich zagrożenia.

Osoby starsze, często samotne lub pozostawione bez wsparcia i opieki, cały czas są na celowniku przestępców, którzy bez skrupułów wykorzystują ich bezradność, podeszły wiek, łatwowierność i niekiedy naiwność.

Pamiętajmy, że każdego dnia osoby starsze mogą paść ofiarą różnych przestępstw i wykroczeń związanych z kradzieżami, rozbojami, czy powszechnie znanymi oszustwami. Seniorzy przez to, że kierują się ufnością wobec innych i na ogół dużą wrażliwością i empatią, często chcąc pomóc swoim rozmówcom, padają ofiarą przestępców. Pod wpływem dużych emocji i stresu podejmują pochopne decyzje, nie zastanawiając się nad ich ewentualnymi konsekwencjami. Aby przeciwdziałać takim zjawiskom i nie dopuścić do stworzenia sytuacji w jakikolwiek sposób zagrażającej zdrowiu i życiu seniorów, policjantka prewencji z mogileńskiej komendy udała się do miejscowej biblioteki, aby dotrzeć do jak największej grupy seniorów. A wszystko po to, by uświadomić im jak powinni postępować w kontaktach z potencjalnymi oszustami, by nie stać się ofiarą przestępstwa.

Powrót na górę strony