Wiadomości

Akcja „Bezpieczny pieszy” - podsumowanie

Mogileńscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj (14.11.2023) działania pod kryptonimem „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na pieszych oraz rowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy swoim niewłaściwym zachowaniem powodują zagrożenie dla tej grupy osób. Działania prowadzone były w rejonie skrzyżowań, przejść dla pieszych i na drogach.

Policjanci podczas akcji ujawnili 13 wykroczeń popełnionych przez pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych oraz 22 wykroczenia popełnione przez kierujących względem pieszych – w większości były to przekroczenia prędkości w rejonie przejścia dla pieszych.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach i przejściach dla pieszych, także w mieście.

Powrót na górę strony