Wiadomości

Obchody Święta Niepodległości w Mogilnie

Data publikacji 13.11.2023

W kościele pw. Św. Jana Apostoła w Mogilnie, a następnie przed pomnikiem upamiętniającym Polaków rozstrzelanych na polach świerkówieckich odbyły się obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości brali udział przedstawiciele władz powiatu, miasta, organizacji społecznych oraz służb mundurowych. Mogileńską Policję reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie podkom. Paweł Kazubowski.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

Z tej okazji w całej Polsce odbywały się uroczystości upamiętniające 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Mogilnie tegoroczne obchody odbyły się w kościele pod wezwaniem Św. Jana Apostoła w Mogilnie. Po mszy świętej uroczystości przeniosły się na ulicę Powstańców Wielkopolskich, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający Polaków rozstrzelanych na polach świerkówieckich.

W uroczystości brali udział przedstawiciele władz powiatu, miasta, organizacji społecznych oraz służb mundurowych. Mogileńską Policję reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie podkom. Paweł Kazubowski, który wspólnie z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie złożył kwiaty pod pomnikiem.

Powrót na górę strony