Wiadomości

Podsumowanie działań „Wszystkich Świętych 2023” na terenie powiatu mogileńskiego

Data publikacji 03.11.2023

Od wtorku 31 października do czwartku 2 listopada 2023 roku policjanci z Mogilna, Strzelna i Jezior Wielkich czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich osób udających się na groby bliskich.

Wczoraj (02.11.2023) o północy zakończyły się policyjne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w czasie „Wszystkich Świętych”. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku mundurowi skoncentrowali się nad zapewnieniem płynności ruchu pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych i przejezdnością dróg w rejonie cmentarzy. Zwracali także uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci pojawiali się także na cmentarzach i parkingach w celu ograniczenia przypadków kradzieży kieszonkowych oraz okradania nagrobków.

Tegoroczne policyjne zabezpieczenie przebiegło spokojnie, chociaż nie obyło się bez zdarzeń drogowych. W środę (01.11.2023) o godzinie 19:25 na ulicy Kościuszki w Mogilnie kierująca samochodem marki Renault Megane podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącym przez jezdnię kobietom w wieku 61 i 84 lat, w wyniku czego najechała na nie przodem pojazdu. Niestety, starsza z nich doznała złamania prawej ręki, obrażeń głowy i zwichnięcia stawu skokowego w nodze. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Podczas działań nie odnotowano natomiast żadnej kolizji drogowej, a także poważniejszych zdarzeń kryminalnych, czy zakłócenia porządku.

Pomimo zakończonej akcji stróże prawa apelują do wszystkich kierujących o ostrożną jazdę, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych, szczególnie w miejscach, gdzie jest niedostateczna widoczność.  

Powrót na górę strony