Wiadomości

Pijany rowerzysta wpadł dwa razy

Data publikacji 23.09.2023

Niewyciąganie wniosków nigdy nie kończy się dobrze. Przekonał się o tym 65-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, który dwukrotnie w ciągu kilku dni wsiadł na swój jednoślad znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło w poniedziałek (11.09.2023) na ulicy Plac Świętokrzyski. Krótko przed godziną 18:00 policjanci w trakcie patrolu zauważyli rowerzystę, którego stan wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Zatrzymali go do kontroli, podczas której okazało się, że 65 – letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego ma w organizmie 1,06 promila.

Niestety mężczyzna po pierwszej kontroli nie wyciągnął wniosków i kilka dni później ponownie wsiadł na jednoślad. Tym razem został zatrzymany przez patrol prewencji na ulicy Inowrocławskiej w Strzelnie. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło złudzeń – 65-latek był nietrzeźwy. Alkotest wykazał 1,2 promila alkoholu.

Policja przypomina, że osoba, która prowadzi po drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. Dodatkowo sąd może orzec zakaz kierowania na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Powrót na górę strony