Wiadomości

Stracił prawo jazdy za prędkość

Walka z piratami drogowymi jest niezmiernie ważna, ponieważ właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci mogileńskiej drogówki eliminują tych uczestników ruchu, którzy rażąco naruszają przepisy. Jednym z nich był kierujący pojazdem marki seat. 27-letni mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości o 58 km/h stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci mogileńskiej drogówki w miniony wtorek (19.09.2023) zatrzymali w Stawiskach kierującego pojazdem marki seat, który jechał 98 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto 27-latek otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych, a do jej konta zostało dopisanych 13 punktów karnych.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie wiązać się będzie z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

Powrót na górę strony