Wiadomości

Podsumowanie działań „Prędkość” w powiecie mogileńskim

Policjanci ruchu drogowego z mogileńskiej komendy przeprowadzili działania kontrolno - prewencyjne pn. „Prędkość”, które wpisują się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności prowadzone pod nazwą Roadpol Safety Days. Ich głównym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Wczoraj (20.09.2023) w całym kraju prowadzona była policyjna akcja pn. „Prędkość”. Działania kontrolno-prewencyjne odbyły się w ramach trwającego obecnie Europejskiego Tygodnia Mobilności. Wzięli w nich udział także policjanci ruchu drogowego z mogileńskiej komendy, którzy dokonywali pomiarów prędkości statycznie za pomocą ręcznych mierników prędkości.

Podczas wczorajszych działań mundurowi skontrolowali 32 pojazdy i ujawnili 22 wykroczenia polegające na przekroczeniu prędkości.

Przypominamy, iż bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów. Apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

Powrót na górę strony