Wiadomości

„Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 07.09.2023

Jak co roku, w ramach działań policyjnych pn. „Bezpieczna droga do szkoły" funkcjonariusze mogileńskiej komendy czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego m.in. pomagając dzieciom w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, wręczając im elementy odblaskowe, a także zwracają uwagę kierowcom na zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych.

Policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzone będą przez cały wrzesień. Coroczna akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie szkół i przedszkoli. Policyjne patrole od godzin rannych pełnią służbę przed placówkami oświatowymi. Stróże prawa swoją obecnością przypominają kierującym, że dzieci ponownie rozpoczynają swoje zajęcia w szkołach, więc należy otoczyć je szczególną troską poprzez zapewnienie im bezpiecznej drogi do szkoły.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, mogileńscy policjanci będą spotykać się również w szkołach z pierwszoklasistami. Podczas wizyt mundurowi będą się starać uporządkować wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Porozmawiają też o zagrożeniach oraz przekażą kilka prostych rad, jak ich uniknąć.

 

Powrót na górę strony