Wiadomości

Wjechał w ogrodzenie mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 24.07.2023

Strzeleńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanemu kierowcy opla corsy, który wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma 4,12 promila alkoholu w organizmie. Teraz 28-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prewencji z komisariatu policji w Strzelnie zostali skierowani do miejscowości Kuśnierz, gdzie w ogrodzenie prywatnej posesji uderzył pojazd marki Opel Corsa. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że samochodem kierował 28-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Mundurowi w trakcie rozmowy wyczuli od niego alkohol, w związku z czym poddali go badaniu na trzeźwość. Po chwili okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 4,12 promila. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Teraz dalszym losem 28-latka zajmie się sąd. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Dodatkowo odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

Powrót na górę strony