Wiadomości

Ukradł płytę winylową Georga Harrisona i saksofon za 30 tysięcy złotych

33-letni obcokrajowiec oferował na sprzedaż saksofon o wartości 30 tysięcy złotych. Problem w tym, że instrument był kradziony. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mundurowi zwrócili się do sądu o rozpatrzenie jego sprawy w trybie przyspieszonym.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (04.05.2023) około godziny 13:00. Dzielnicowi ze Strzelna w trakcie służby otrzymali informację, że jakiś mężczyzna oferuje na sprzedaż saksofon. Policjanci postanowili sprawdzić nietypowe zgłoszenie. Na jednej z ulic w centrum miasta napotkali 33-letniego obcokrajowca. Kontakt z nim był utrudniony, ponieważ w ogóle nie mówił po polsku.

W toku dalszych czynności stróże prawa ustalili, że 33-latek z niezabezpieczonego zamkiem centralnym bagażnika pojazdu marki BMW, który stał zaparkowany na ulicy Gimnazjalnej, ukradł płytę winylową Georga Harrisona i warty 30 tysięcy złotych saksofon. Właściciel instrumentu wrócił samochodem do domu nie wiedząc, że został okradziony. O tym fakcie dowiedział się dopiero od policjantów.

Sprawca kradzieży został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Z uwagi na to, że był obywatelem innego państwa, mundurowi zwrócili się do sądu o rozpatrzenie jego sprawy w trybie przyspieszonym.

Powrót na górę strony